TIN vanoce 2018
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Horká jóga, jóga v horku…

Zní to zvláštně, ale v létě se dá docela snadno přibrat. Sice se neobalujeme protimrazovou tukovou ochranou, ale všude je spousta drinků s deštníčkem, zmrzliny a neodolatelně voňavých grilovaných pochoutek. Vzhledem k tomu, jaké bývá horko, se moc nechce běhat a provozovat náročné aktivity ‒ pobyt na koupališti taky nebývá moc aerobní. Dá se v létě třeba… jógovat?

Jóga je nej

Na webu o józe byste asi jiný článek nečekali. Pro doporučení jógy na léto ale máme silné argumenty. Velikou výhodou jógy je, že můžete cvičit kdykoliv a kdekoliv. Tedy i tam a tehdy, kde a kdy takové horko není. Ráno tři pozdravy slunci? Přes den krátká pránájáma? Večer to, na co si vzpomenete z hatha jógy? Není potřeba podávat velké výkony, důležitá je pravidelnost.

Jóga, záda a břicho

Opakování je matka moudrosti: jóga je skvělá proti bolesti zad, a ty se neptají, jaké je roční období. Protahuje mezilopatkové svaly, cvičí se svaly mezižeberními, obsahuje rotace a trochu posilování s vlastní vahou. Pokud jste aspoň někdy chodili na jógu pravidelně, sami víte, jak rychle se člověk zlepší ‒ už v řádu týdnů je změna na vzhledu znát. Najednou dosáhneme, ohneme se a skloníme mnohem dál. Posílené břicho a narovnaná záda ze správného dýchání vypadají navenek mnohem lépe, i kdyby člověk náhodou na kilogramy vlastně až tak moc nezhubnul. 

Nádech, výdech a tak pořád dokola

Horko určitě nebrání ani dýchání. Zažili jste někdy opravdu výživné dechové cvičení? Na zádových svalech i dalších svalech trupu se to pěkně pozná. Dech posiluje hluboké svaly, vyfukuje z těla toxiny a významně ulevuje od stresu.

Jak jógovat?

Rozvrhy jógových center bývají přes léto omezené, ale obvykle se tam nějaké ty podvečerní nebo ranní lekce najdou. Můžete také vyhledávat venkovní lekce v parcích nebo zkusit nějaký jógový víkend či týden. Každopádně ale kdykoliv můžete prostě usednout na rozloženou jógamatku a chvíli jen tak dýchat. V jakémkoli počasí, v jakémkoli horku a skoro kdekoliv…

 

 

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

31.07.2018 - 10:25

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu