Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Dileep Kumar bude při své letošní návštěvě v salónu Ayurveda Beauty přijímat i dětské pacienty.

kumar

Dileep Kumar bude při své letošní návštěvě v salónu Ayurveda Beauty přijímat i dětské pacienty.

Po úspěšné loňské návštěvě se doktor Dileep Kumar vrací zpátky do pražského salónu Ayurveda Beauty, kde bude celý týden od 19. do 25. června, 2017 poskytovat osobní konzultace a následně provádět ájurvédské procedury ke zlepšení zdravotní kondice. V předchodzím článku jsme se podrobněji věnovali tomu, jak taková konzultace probíhá a v čem Vám může doktor Dileep Kumar pomoci.

Stále častěji se setkáváme se zdravotními problémy dětí, pro které nemá západní medicína jiné řešení než farmaceutika, a tak nás zajímalo, jestli a jak může doktor Dileep Kumar pomoci našim dětem ke zdravému životu.

Vycházíme z toho, že v Indii je ájurvéda předávaná z generace na generaci a je to zdravotní systém, jež je aplikován i na léčbu dětských onemocnění.
Stejně jako pan doktor věříme, že zdravému životnímu stylu se děti učí od svých rodičů. A právě tady vyvstává v evropských zemích častý problém. Na rozdíl od indických vesnic, kde se lidé stravují přirozeně zdravě, jsou evropské městské i vesnické děti často v nevýhodě. Základem indického jídelníčku je zelenina a rýže. Ve velkoměstech a bohužel i na menších městech je to v Evropě často spíše naopak.

Děti konzumují velké množství rychlých jídel, ohřátých polotovarů a sladkostí. Rodinné tradice se ztrácejí v denním shonu a celá rodina se jen výjimečně sejde u stolu k obědu či večeři. Podle pana doktora je tato tendence patrná i v Indii, kde rodinnou tradici ctí už sotva padesát procent populace. V tomto směru je vliv západu bohužel spíše na škodu.

Pokud Vaše děti trpí alergiemi, nebo mají problémy se zažíváním a často trpí na vysoké teploty, mohla by jim konzultace u doktora Dileepa Kumara prospět. V Indii se děti ájurvédou léčí od narození. Je to v podstatě prevence, která pak vede k trvalému zdraví, a tak bychom se na medicínu měli dívat i u nás. Spíše než léčit důsledky bychom měli stopovat příznaky a podívat se na zdravotní stav od základu. Proto je i u dětí vhodná ájurvédská diagnostika, která může odhalit příčiny a následně pak dojít k řešení situace bez použití farmaceutik. V průběhu týdne, kdy bude doktor Dileep hostovat v salónu Ayurveda Beauty, je možné objednat i malé pacienty. Samozřejmě v doprovodu rodičů a případně překladatele.

Ájurvéda je založená na individuálním přístupu k pacientům, nicméně zeptali jsme se pana doktora, jaký recept by doporučil na lehké a zdravé letní jídlo pro celou rodinu a jeho odpověď je ovesná kaše a fazole. Rozehrajte svou fantazii, vezměte si k ruce koření a byliny a zkuste připravit lahodnou večeři pro celou rodinu. Doporučujeme ovesné vločky dlouze povařit a fazole před vařením namočit.

Vzhledem k omezené kapacitě i časovým možnostem doporučujeme včasnou rezervaci. Konzultace trvá 60 minut a následné terapie pak vyžadují další návštěvu. Pro více informací a rezervace se prosím obraťte na majitelku salónu Ayurveda Beauty, paní Tanju Kovač, na mailu tanja.kovac@ayurvedabeauty.cz

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

13.06.2017 - 19:51

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu