jan honzik 720
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Aplikace Jóga pro děti

Chcete si s dětmi zacvičit a hrát si? Pak by se vám mohla líbit aplikace Jóga pro děti. Je to verze určená pro tablety (ke stažení v AppStore a Google play), která nabízí dětem řadu pozic a jejich variant nacvičených dětmi. Každá pozice má svoji animovanou postavičku a básničku. Děti si mohou rovněž poslechnout a zacvičit příběh o Zakletém hradu nebo relaxovat se zvířátky.

Vést děti (zejména svoje vlastní) ke cvičení není vždy úplně jednoduché, zvlášť když mají na dosah ruky televize, počítače, mobily a tablety. Ale moderní technologie nemusíme vždy zavrhovat a dětem zakazovat. Právě dětmi oblíbené tablety a mobily je skvělé využít pro různé výukové hry a nenápadné učení. Proto vznikla i aplikace Jóga pro děti. Jejím cílem je především ukázat dětem, jaké cviky mohou cvičit, jak si je zpestřit a mít z nich radost.

Pozice jsou určené zejména pro předškolní a mladší školní děti. Vycházejí z běžných jógových pozic drobně upravených pro děti. Pokud má dítě nějaké zdravotní komplikace, tak je samozřejmě důležité se o vhodnosti cviků nejprve poradit s odborníkem. Většina cviků je však poměrně snadná a dětmi zvládnutelná.

Děti obvykle nevydrží cvičit dlouhou dobu a často potřebují cvičení prolnout i jinou aktivitou nebo příběhem. Cviků v aplikaci je poměrně dost a jen minimum dětí by je dokázalo projít všechny najednou. Je možné si prohlédnout třeba jen dva až tři cviky a pak vyzkoušet, jestli si děti něco zapamatovaly.

Hry, příběhy, radost z pohybu a vlastní příklad jsou skvělou cestou, jak děti přivést děti ke cvičení. Tak ať se vám to daří a máte z pohybu vždy radost.

 

Komentáře (0)
Anna Dvorakova

Mám absolvovaný kurs cvičitelů 3.třídy a kurs jógy pro děti. Necvičím v žádném studiu - jen s kamarádkami, dětmi a nebo jen sobě pro radost. Pro děti píšu básničky a příběhy: http://slovicko.webnode.cz/ a z básniček a cvičení se pak zrodila aplikace na tablety: Jóga pro děti.

12.08.2015 - 09:35

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu