Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Vánoce přicházejí!

vanoce_prichazeji

Do Vánoc zbývá 15 dní. Do Vánoc zbývá 7 dní. Do Vánoc zbývají 3 dny. Vánoce jsou za námi! Vánoční odpočet na nás číhá z každého časopisu nebo televizní stanice. Stejně tak i recepty na cukroví na „poslední chvíli“, rady na bleskový vánoční úklid anebo finální tipy na neotřelé dárky. Málokde se ale píše o tom, jak si vánoční svátky opravdu užít.

Vážně je potřeba péct 10 druhů cukroví, vycídit celý domov a nakoupit hory dárků, aby všichni byli uspokojeni? Ačkoli většina české populace není nábožná, a proto vlastně není důvod Vánoce slavit, i přesto má spoustu lidí četná očekávání na to, jak by se tahle sváteční doba měla vyvíjet. Jak je tomu ale už tak, očekávání vedou k určitému tlaku na to, aby byla naplněna, a takový lehký stres může vézt ke spoustě dalším událostem.

Ráda sama sobě připomínám, že Vánoce jsou především o pohodově a příjemně stráveném čase s lidmi, kterých si ve svém životě vážím a mám je moc ráda. Cukroví k naší společné pohodě nijak nepřispěje (mouka a cukr stejně většinou nejsou dobrý nápad), stejně jako ani čistota doma. A dárky? Pár si jich předáme, ale rozhodně to není vyvrcholením večera. Na Ježíška už nevěříme, a tak se snažíme dávat smysluplné dárky, které přinesou radost a užitek.

Až se ale budete, stejně jako já, vydávat do přeplněných obchodů, vzpomeňte si, že nejdůležitější je zůstat v klidu a udržet si především vlastní pohodu. A jaký je na tohle recept? Úplně jednoduchý – hluboký nádech přes nos až dolů do břicha a hluboký výdech z břicha a z nosu zase ven. Klidně se někam na chvilku schovejte, zavřete oči a krásně se prodýchejte. Uvidíte, že se hned budete cítit líp. Doporučuji praktikovat i po zbytek roku.

 

Šťastné a veselé!

 

 

Komentáře (0)
Zuzana Martáková

Praktikuje jógu již pár let a vyzkoušela spoustu druhů, nejčastěji se ale drží power jógy, která vždy krásně uvolní a zklidní. Hot jóga i aero jsou ale v těsném závěsu. Otevřená mysl, otevřené tělo, otevřené srdce :)

13.12.2014 - 13:53

,

Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu