Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Odkud vzít peníze?

Tuto otázku si dnes pokládají obyčejní občané i jejich politické reprezentace. Existuje několik možností, které by prospěly ekonomice i zdravotnímu stavu populace.

Zdanit více alkohol v nápojích. Situace, kdy např. pivo s obsahem 3-4 % alkoholu je levnější než běžný nealkoholický nápoj, je výjimečná a nezdravá. Navíce by se tak alespoň částečně vyrovnaly ekonomické škody působené alkoholem (např. nižší produktivita práce, vyšší nemocnost a násilná kriminalita pod vlivem alkoholu).

Zdanit více tabákové výrobky. I to by bylo z ekonomického hlediska rozumné, protože by se tak částečně vyrovnaly ekonomické ztráty působené tabákem (vyšší nemocnost kuřáka i lidí ve společné domácnosti, požáry atd.).

Zdanit více hazard. Je absurdní, že se z dříve civilizované země stává jedno velké hráčské doupě. V České republice se soustřeďuje hazard, který jinde omezují.

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

23.09.2009 - 13:00

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu