Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Nepředvídatelné

Stále ještě konec listopadu a stále ještě na ostrově. Nějak se mi to tu dostalo pod kůži a nechce se mi odsud. Moc se těším na Vánoce, celou tu atmosféru okolo, přátele, rodinu… ale přeci, tohle místo zachytí háček někde v neviditelnu a ne a ne se pustit… Navíc, vánoční náznaky se nenápadně začínají vkrádat i sem, teda spíš do Palmy, hlavního města. Většina ulic už je vánočně vyzdobená, jen ještě nesvítí, myslím, že to spustí až v prosinci, tradice se tady ctí. Výlohy některých obchodů už ale teď přejí „Merry Christmas“ nebo opravdovější „Bon Nadal“. Na chodnících se objevily se stánky s dědečky pečícími kaštany a babičkami, co zase smaží koblížky a prodávají je hojně zasypané cukrem v papírových kornoutech. Místo café si teď všude můžete objednat horkou čokoládu se smaženými tyčinkami „churros“, které do ní namáčíte… Někde jsem zahlédla dokonce i nápis zvoucí zahřát se „gluhweinem“, očividně namířený na německé přicestovalce. Nějak si nedovedu představit pravého Mallorčana s hrnkem ohřátého vína se skořicí a cukrem… A já teď často místo café objednávám můj oblíbený čaj, ovšem nejednou se pobavím, když mi ho naservírují v kávovém šálku. Sáček čaje se tam sotva ponoří a když ho vyndám, půlka čaje je pryč…

Nepředvídatelné

Zrovna jako dneska tady. Je šest hodin večer, už je skoro tma, jen směrem na západ nebe ještě čaruje s několika odstíny barev… růžovofialová, světle modrá, šedofialová… všechny se do sebe mísí a prolínají se, jako by to byly ty nejtenčí látky povlávající ve větru. Sedím u moře, popíjím svoje „čajové espresso“ a pozoruju to divadlo hned z první řady. Na různých místech na obzoru problikávají světla lodí… je to relax… Takže fakt, že ke mně zevnitř bárku doléhá hluk puštěné televize, se úplně roztavuje v té náladě, kterou se tady obklopuju. Na sobě mám jenom svetr a ještě cítím sluneční paprsky na kůži a ty hřejí i zevnitř. Dnešek jsem celý strávila na pláži. Nebe bylo tak krásně pozitivně naladěné do modra a slunce hřálo jako na začátku léta. Nečekala bych něco takového, když pár dní před tím jsem se po té samé pláži procházela zabalená do šály a s respektem koukala do nespoutaných vln vylévajících se až na místa, kde jsem před pár týdny vylehávala v rozehřátém písku.

A jsou to možná právě tyhle kontrasty, které mě tady stále drží a napínají… Jsem zvědavá, co ještě přijde… Každý den je novým překvapením, nikdy nevíte, jestli se zrovna probudíte do „jarního“ nebo „podzimního“ rána… ostrov čaruje a hraje si se světlem a náladami. A tak mě vyvádí ze zažitých představ o čase, jednotlivých obdobích a učí mě… Boří ve mně různá očekávání a předpoklady, že něco by mělo být zrovna tak, protože je právě konec listopadu… Baví mě to. Cítím, že tohle pozorování a pocity ve mně utvrzují otevřenost ke všemu, neohraničenost… I ve všem ostatním mimo počasí… Někdy se zkrátka události nedají předvídat, ani vypočítat, ani naplánovat… stejně se seběhne něco, co úplně naboří plán a zavede mě do „jiné uličky“, protože tam právě na mě něco čeká… nějaké překvapení, nahodilost, nová výzva…

A tak, kdo ví, jestli tady ještě budu v prosinci, třeba se opravdu v tom moři i vykoupu! Zůstávám otevřená jakýmkoliv nepředvídatelným nahodilostem.

Krásné dny,

Katy

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

12.12.2012 - 22:55

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu