Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Kapitáne hurá vpřed!

Právě sedím u ranního „cafe con leche“ v jedné příjemné zmrzlinárně kousek od pláže. O nohy stolu se tře místní pirátská kočka s prokouslým uchem, tváří se na mě příjemně, myslí, že něco dostane. Protože už máme konec září, tak vzduch je tak příjemný, jako by do něj rozprašovali miniaturní kapičky vody a voní vším tím bujarým porostem. Když otočím hlavu trošku doleva, vidím i kousek moře. Dnes má na obzoru úplně stejnou barvu jako obloha, takže se slévá v „jedno“.

Kapitáne hurá vpřed

Teď právě po tom obzoru, jehož linie není vidět, pluje bílá plachetnice a vypadá to, jako by si bezstarostně plula vzduchem, jen tak… Obrázek, který dokonale vyjadřuje náladu dnešního rána a napadá mě, že vlastně i myšlenku, se kterou si budu hrát na řádcích tohoto blogu – v kratších i delších sloupcích, verších, pozorováních, úvahách, zkrátka, jak to zrovna přijde… (promiňte, zapomněla jsem se představit! Takže, jmenuji se Katy a momentálně mě moje cesta zavedla na ostrov Mallorca), a zpátky k tomu obrázku a myšlence:

„Klidně plout životem jako po modré obloze bez mráčku, vnímat přítomnost, dívat se okolo sebe a radovat se z krásy okamžiku. Pevně stát u kormidla své lodi a vědět, že přede mnou někde za obzorem je můj cíl. Rozhlížet se kolem sebe během celé cesty a naplno si jí užívat. Když přijde bouře, ať se děje, co se děje, nepustit se kormidla. Moře se zase uklidní a slunce zase vyjde. To je čas na chvíli si odpočinout, zkontrolovat loď a dočerpat novou sílu na další putování. V takových chvílích rozmlouvám sama se sebou o všem, z čeho se mám poučit. Když cítím, že je ten pravý čas znovu vyrazit, neváhám, přizvu novou dávku nadšení, tvář vyzbrojím úsměvem a vesele sama sobě zavelím: KAPITÁNE, HURÁ VPŘED!“

Přeji všem krásný den plný malých zázraků,

a za pár dní zase nashledanou,

Katy

Komentáře (0)
Redakce
Redakce

YogaPoint je jógový rozcestník, jehož záměrem je informovat a inspirovat. Je pro všechny, kteří se zajímají o jógu a s ní spojená témata, bez ohledu na styl, zdatnost, věk a místo. Nejen pro jogíny, ale i pro ty, kteří chtějí s jógou teprve začít.

02.10.2011 - 21:56

Načíst další
Načíst další
Načíst další

Komentáře

Napište komentář

Pro přidávání komentářů se musíte nejdříve přihlásit.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu