Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Svobodu kyčlím! reloadedSemináře a workshopy

18.08. - 01.01.1970

Jaké to je volně se pohybovat a umět sedět s lehkostí jógína? Přijďte ochutnat, jaké to je, cítit volnost v kyčlích.

Seminář Svobodu kyčlím je zaměřený na zvýšení pohyblivosti v oblasti pánve. Každá jógová pozice (ásána) a většina pohybů v našem běžném životě odráží a využívá mobilitu našich kyčlí. V ideálním případě oblast pánve představuje pevnou, a přitom pohyblivou základnu páteře a ovlivňuje postavení celého těla a nastavení mysli. Kyčelní klouby fungují jako „tlumočníci“ mezi horní a dolní částí těla. Zdravý rozsah pohybu v kyčlích nám umožňuje chodit, sedět, cvičit, stát, tančit a pohybovat se životem s lehkostí.Na semináři se společně podíváme na to, proč nás ztuhlé a nepohyblivé či naopak nestabilní a hypermobilní kyčle omezují na podložce i mimo ni.
Dozvíme se, jak vypadá koordinovaný a skutečně trojrozměrný pohyb v kyčlích a jak anatomie lidského těla odráží univerzální principy pohybu.
Vysvětlíme a vyzkoušíme si spolu základní principy zdravého rozsahu pohybu v kyčlích a souvislosti mezi pohybem v kyčlích a hrudníku.
Vysvětlíme si důležitost zdravého dýchání a naučíme se, jak při cvičení správně zapojovat pánevní dno a pracovat s bandhami.
Vyzkoušíme si také sestavu „kyčlomilných“ ásán pro domácí praxi.

Vedle fyziologických přínosů jsou zdravě pohyblivé kyčle také bránou k emocionální a energetické rovnováze. Vnímáme-li pozorně pocity a signály, které nám tělo vysílá, naučíme se být v něm skutečně doma, ovšem současně se od něj myslí díky jeho lehkosti odpoutat.

Další informace

Zpět na vyhledávání

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu