TIN vanoce 2018
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

PránájámaOtevřené lekce jógy

18.12.2018Út 20:15 - 20:15

Zveme Vás na pravidelné otevřené lekce pránájámy v jógovém studiu Spirit Space na Náměstí Kinských 3, Praha 5.

Prāāyāma znamená kontrola („ayāma“životní energie („prāa“). Je to to starověká jógová technika, kde je prána kontrolována prostřednictvím dechových cvičení. Pránájáma je dobrá jak pro fyzické a psychické zdraví, tak pro dosažení stavu meditace. Když se naučíme ovládat náš dech, naučíme se ovládat i naší mysl, tzn. i naše emoce, stres, strach, úzkosti apod.

Pravidelná praxe pránájámy vede k vyšším stupňům jógy od stažení smyslů dovnitř, přes koncentraci až po stav meditace. Časem se náš dech natolik zpomalí, že už ho ani nevnímáme, žádné myšlenky nepřichází a nám je skvěle 🙂 Jak? To je takový klid a štěstí, že se to slovy nedá popsat a musí to zažít každý sám, aby pochopil 🙂 A kdo to někdy zažije, už s pránájamou nikdy nebude chtít přestat. Jen je potřeba pravidelná vytrvalá praxe podpořená dávkou trpělivosti. Aneb vše, co skutečně za něco stojí, nezískáme hned, ale musíme se k tomu postupně s pokorou a trpělivostí propracovat.

Pránájáma má nespočet benefitů: ● prodloužení délky života, která je úměrná tempu našeho dýchání ● zvýšená absorpce kyslíku (zvýšená schopnost vyžívat plíce) ● kontrola emocí a myšlenek (mentální stabilita, jasná mysl, odolnost vůči stresu) ● zlepšená koncentrace, paměť a posílení síly vůle ● čistí a uvolňuje dýchací cesty ● snižuje vysoký krevní tlak ● pomáhá u psychosomatických onemocnění jako je nespavost, deprese, atd. ● ulevuje od stresu, úzkosti, nervozity, bolestí hlavy a únavy ● posiluje imunitní systém a zlepšuje trávení ● pomáhá s detoxikací ● zvyšuje energii a uvolňuje svaly ● pomáhá k tomu, aby se člověk cítil dobře, byl uvolněný a šťastný 🙂

Budeme se na Vás těšit 🙂

Pravidelné 60 min. lekce se konají:

úterý + čtvrtek 20.15 – 21.15
neděle 19.15 – 20.15

Podložky, deky, bločky a další jógové pomůcky jsou na místě samozřejmě volně k zapůjčení. Žádné speciální vybavení ani oblečení ale nepotřebujete – vezměte si pohodlné oblečení, ve kterém se Vám bude dobře sedět na zemi a nebude Vás nic škrtit (hlavně v oblasti břicha a hrudníku).

Lekce jsou vedeny s velmi individuálním přístupem v češtině nebo angličtině dle zájmu a potřeb účastníků.

Více informací o učitelce:
http://yogamandala.cz/about/

 

Další informace

Studio:Spirit Space Jóga Studio (0)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Rezervujte se, prosím, předem online zde: https://spirit-space-s-r-o.reservio.com/ . Ať víme, že s Vámi můžeme počítat :-) Pokud na lekci nebudou do 2 hodin před začátkem lekce přihlášeni alespoň 3 účastníci, lekce se zruší. Proto se prosím i včas odhlašujte, ať včas víme, jestli se lekce bude konat a můžeme tak včas informovat ostatní účastníky. Děkujeme za pochopení
Poznámka k ceně:Cena 200 Kč je za jednorázový vstup. Dále je možné si koupit permanentku 5 lekcí za 1.000 Kč, 10 lekcí za 1.800 Kč nebo neomezené měsíční členství za 2.000 Kč. Příjímáme platby hotovostí, platební kartou i kartou Benefit Plus.
200 
Zpět na vyhledávání

Pravidelné 60 min. lekce se konají:

úterý + čtvrtek 20.15 – 21.15
neděle 19.15 – 20.15

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu