TIN vanoce 2018
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Dynamická prana vashya jógaOtevřené lekce jógy

23.01. - 06.11.2019St 17:45 - St 19:15

Zveme Vás na pravidelné otevřené lekce prana vashya jógy v jógovém studiu Spirit Space na Náměstí Kinských 3, Praha 5 (vchod přes kavárnu Juice Me Baby).

Prana vashya [čteme „prána vašja“] znamená kontrolu („vashya“) životní energie („prana“). Má přinést kapku pránájámy (kontrola prány prostřednictvím praxe dechových cvičení) do praxe ásan. Pomalé kontrolované dýchání udává rytmus pohybům, které následují dech. Prostřednictvím kontroly dechu, prana vashya udrží pozornost na ásanách, aniž by umožnila mysli se někde toulat. Využívání zádrží dechu při některých pohybech má velmi silný pozitivní vliv na zdraví našeho organismu, rozvoj fyzické vytrvalosti a také psychické odolnosti. Tyto rozvinuté schopnosti pak mohou být přeneseny z jógové podložky do života. Hlavním přínosem je klid, jasná a stabilní mysl (díky kontrole dechu), což ovlivňuje způsob, jakým člověk v životě reaguje. „Pokud dokážeme ovládat svůj dech na jógové podložce, pak můžeme mít pod kontrolou i svůj život“ je to, co znamená prana vashya. „Kontrola našich emocionálních reakcí na výzvy, která nám život přináší,“ jak uvedl její zakladatel Vinay Kumar z města Mysore v jižní Indii. Tato pevně daná dynamická sekvence pozic je tak náročná, jak si jí uděláme – vhodně jí uzpůsobíme pro úplné začátečníky a pokročilé zase posuneme na novou úroveň jejich praxe.

Po lekci můžete plynule navázat pránájámou, tj. meditačními dechovými technikami (více informací na webu). Fyzické cvičení se s pránájámou skvěle doplňují, nejsou tedy v rozvrhu za sebou náhodou 🙂Rezervace předem je však nutná, ať víme, že Vás můžeme na lekci očekávat 🙂

Budeme se na vás těšit 🙂

Pravidelné 90 min. lekce se konají:

úterý + čtvrtek 18.30-20.00
středa 17.45 – 19.15
neděle 17.30-19.00

Podložky, deky a další jógové pomůcky jsou na místě samozřejmě volně k zapůjčení.

Lekce jsou vedeny v češtině nebo angličtině dle zájmu a potřeb účastníků.

Více informací o prana vashya józe zde:
http://yogamandala.cz/yoga/prana-vashya-yoga/

Více informací o učitelce:
http://yogamandala.cz/about/

 

Další informace

Studio:Spirit Space Jóga Studio (0)
Instruktoři:
Podmínky rezervace:Rezervujte se, prosím, předem online zde: https://spirit-space-s-r-o.reservio.com/ Ať víme, že s Vámi můžeme počítat :-) Pokud na lekci nebudou do 2 hodin před začátkem lekce přihlášeni alespoň 3 účastníci, lekce se zruší. Proto se prosím i včas odhlašujte, ať včas víme, jestli se lekce bude konat a můžeme tak včas informovat ostatní účastníky. Děkujeme za pochopení
Poznámka k ceně:Cena 260 Kč je za jednorázový vstup. Dále je možné si koupit permanentku 5 lekcí za 1.000 Kč, 10 lekcí za 1.800 Kč nebo neomezené měsíční členství za 2.000 Kč. Příjímáme platby hotovostí, platební kartou i kartou Benefit Plus.
200 
Zpět na vyhledávání

Pravidelné 90 min. lekce se konají:

úterý + čtvrtek 18.30-20.00
středa 17.45 – 19.15
neděle 17.30-19.00

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu