TIN vanoce 2018
Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Hormonální jóga pro prevenci a léčbu (nejen) diabetes jako holistická metoda znovu aktivuje orgány a žlázy v lidském těle, které hrají důležitou roli při kontrolování hladiny krevního cukru, a to:

– hypofýza,
– slinivka,
– játra,
– nadledvinky,
– ledviny,
– štítná žláza,
– neurovegetativní a nervová soustava.

PŮSOBENÍM NA VÝŠE ZMÍNĚNÉ ŽLÁZY DOCHÁZÍ K:

– harmonizování imunitního systému – LÉČÍ TĚLO JAKO CELEK,
– posílení oblastí, které jsou obvykle poškozeny v důsledku pozdních komplikací diabetu – diabetická noha, retinopatie, cévní obtíže, citlivost nohou, hojení vředů,
– snížení hladiny krevního cukru – účinky se projevují již během prvních dnů cvičení této sestavy,
– zlepšení krevního oběhu a hojivých schopností těla,
– překonání nadváhy,
– zvýšení pružnosti, tělesné síly a pracovní výkonnosti,
– dosažení emoční rovnováhy a snížení stresu,
– zvýšení vitality a celkové tělesné a duševní pohody, která diabetikům většinou chybí.

CVIČENÍ JE DOPORUČENO OSOBÁM:

– u nichž došlo k rozvoji onemocnění, ale i osobám se zvýšenou hladinou cholesterolu, s vyšším krevním tlakem a tukem ukládajícím se převážně okolo pasu – symptomy metabolického syndromu,
– které trpí inzulínovou rezistencí – je narušena glukózová tolerance. Ano, je pravda, že nemusí vést k diabetu, ale zvyšuje pravděpodobnost rozvoje diabetu 2. typu a kardiovaskulárních chorob,
– jež jsou ve stavu prediabetu s hladinami glukózy v krvi na lačno 5,5 – 6,9 mmol/l. Pokud je odhalen na začátku, je možné jej pomocí cvičení HJT pro diabetiky kontrolovat, zlepšit či odstranit,
– které mají problémy se slinivkou břišní, štítnou žlázou, či trpí depresemi, anebo si chtějí jen tak zpestřit svůj život novým druhem pohybu. Využité cviky svým působením na jednotlivé orgány a žlázy, spolu ve spojení s antistresovými cviky a mantrami, tvoří tzv. sestavu pro dobrou náladu.

Rishikul Yogshala
7 juillet – 4 aout. 2019 (28 jours)
1500 $ à 1700 $

À PROPOS DE NOUS

VUE D’ENSEMBLE

Assistez à notre formation de professeur de yoga au Népal et vivez une véritable expérience de yoga au Népal. Rejoignez 200 heures de formation de professeur de yoga à Rishikul Yogshala et venez vous épanouir au cœur de l’Himalaya. Explorez les sciences du yoga et de la spiritualité au cœur des merveilles de la nature népalaise.

Date: 07 juillet – 04 aout 2019

Description de l’événement: La formation traditionnelle du yoga dure un mois et promet de vous faire vivre une expérience qui changera votre vie.

• Un niveau intégré de formation aux formes traditionnelles de yoga couvrant principalement le Hatha Yoga et l’Ashtanga Vinyasa Yoga.
• L’implication des techniques d’ajustement et d’alignement et son utilisation dans les pratiques de yoga quotidiennes.
• Notes d’introduction sur la philosophie du yoga, telles que mentionnées dans les Yoga Sutras de Patanjali.
• Maîtriser les techniques de chant mantra et de méditation avec des mentors hautement expérimentés afin de mettre l’esprit, le corps et l’âme en parfaite synchronisation.
• Apprendre et pratiquer diverses postures de yoga et techniques de respiration essentielles au développement de propriétés d’auto-guérison dans le corps.
• Séance sur les bonnes manières d’organiser des cours de yoga. Démonstration pratique de prendre des cours de yoga en tant qu’instructeur.
• Apprenez l’art de préparer des repas ayurvédiques auprès de chefs expérimentés et continuez à manger sainement toute votre vie.
• Visites et excursions dans divers lieux d’importance historique et spirituelle.

RESTAURATION ET HEBERGEMENT:

Rishikul Yogshala est profondément dévoué à offrir à ses étudiants un séjour en toute sécurité et une nourriture saine. Nous proposons des repas délicieux et sains pour la santé des aspirants. Lors de la préparation des repas, nos chefs expérimentés veillent au bon état d’esprit et au corps des aspirants yogis. Les chambres spacieuse et aérée, dotée de tous les équipements de base modernes tels qu’un lit confortable, une télévision, un ventilateur etc.

DETAILS DES FRAIS: 1500 USD pour une chambre partagée et 1700 USD pour une chambre privée.

À PROPOS DE RISHIKUL YOGSHALA:

L’une des plus célèbres écoles de yoga du monde, Rishikul Yogshala est une institution affiliée à l’Alliance du Yoga qui s’engage à rendre le yoga traditionnel accessible à tous les citoyens de la planète. Le Yogshala possède une équipe vertueuse de professeurs de yoga reconnus qui guident leurs étudiants avec compétence. Yoga TTC, retraite de yoga, formation au pranayama, formation à la méditation, etc., sont quelques-uns des nombreux programmes organisés par l’école dont le siège est à Rishikesh. L’institut a ses succursales dans six pays différents, dont l’Inde, le Népal, la Thaïlande, le Vietnam, l’Iran et le Mozambique.

A PROPOS DU LIEU

Rishikul Yogshala
Pokhara, Népal

Pokhara est l’une des vallées les plus pittoresques et les plus riches du Népal. Entourée de sommets enneigés de l’Himalaya, de vallées verdoyantes, de lacs et du fleuve Seti qui coule à flot dans toute la ville, le lieu devient un exemple de beauté naturelle et de sérénité. Cette beauté à couper le souffle est associée au patrimoine traditionnel de la ville, qui se manifeste par la présence d’anciens temples hindous et de gompas bouddhistes, qui fait de ce lieu la destination idéale pour un programme de formation de yoga restaurateur et éclairant. L’endroit propose également une grande variété d’excursions et d’activités de renommée mondiale, telles que la randonnée, le safari dans la jungle, le rafting et bien plus encore.

Na tomto workshopu zopakujeme základní techniky HJT a projdeme několikrát sestavu, abyste měly jistotu ve správném provádění jednotlivých cviků. V případě chyb je společně odstraníme 🙂

Budeme se věnovat i antistresovým cvikům plus něco navíc, a ke konci na Vás čeká malé překvapení 🙂

Milé ženy, pokud jedno z Vašich novoročních předsevzetí znělo: „Začnu znovu cvičit Hormonální jógu“, máte skvělou příležitost díky tomuto workshopu opravdu začít, a to s jistotou a kvalitně 🙂

Kapacita sálu je 8 žen.

KDY: sobota 26.1.2019, 9 – 12:30 hod.

KDE: studio JIŘINA, Ječná 3, Praha 2

CENA: 600 Kč

WORKSHOP JE URČEN ABSOLVENTKÁM KURZU HJT PRO ŽENY PODLE DINAH RODRIGUES U KTERÉKOLIV LEKTORKY.

Naučte se sekvence jógy, při kterých si zvýšíte flexibilitu kyčelních kloubů a uvolníte přebytečné napětí v těle hlubokým zrelaxováním.

Workshop je zaměřený na uvolnění našich ztuhlých kyčlí, čímž harmonizujeme tok energie v meridiánu jater a žlučníku, které regulují tok energie v celém našem těle. Vyzkoušíme si meditaci „Všímavost vůči tělu a dechu“, která nás bude provázet celým setkáním.
V první části se budeme věnovat Jin józe, která je charakteristická dlouhým spočinutím v pozicích (3-5 minut). Působíme tak na hluboké pojivové tkáně (fascie) a krásně protáhneme hlubokou přední linii a boční linie našeho těla.
V druhé části workshopu se osvěžíme lehkou jangovou praxí a na závěr se můžete těšit na čokoládovou meditaci.
Workshop je vhodný pro všechny – ženy i muže, pro pokročilé jogíny i pro ty, co jógu nepraktikují případně ji mají jako doplňkové cvičení k jinému sportu.
Program
Úvodní seznámení a povídání o svalech kyčelního kloubu, meridiánech, jin józe
Meditace všímavosti
Praxe jin jógy
Jangová praxe na otevírání kyčlí
Čokoládová meditace

Praktický kurz 10 lekcí pro začátečníky zaměřený na seznámení se s filozofií jógy, pojmy a základními cviky a styly.

Čeká vás dvouměsíční výuka základů jógy jako léty osvědčené metody pro pěstování tělesného a duševního zdraví člověka (našeho největšího bohatství) certifikovanými lektorkami jógy.

Program
Seznámení s jógou nejen jako tělesným cvičením, které k ní samozřejmě patří, ale i s její filozofií a pozitivním působením na psychiku člověka.
Dechová cvičení (jak správně dýchat) – Pránajáma
Průpravné a protahovací techniky… hathény, spinální cviky atd.
Duševní hygiena…Jama a Nijama, jak se vyhnout stresu a být vitální
Klasické jógové ásany (pozice) a jejich účinky … stojné pozice, předklony, záklony, balanční pozice, obrácené pozice, pozice na otevření kyčlí atd.
Krátké sestavy – např. pozdrav Slunci A, B atd.
Ukázka základních stylů jógy – hatha jóga, powerjóga, zdravá záda – a jejich rozdíly
Jógová gesta (např.rukou) – Mudry
Tělesné energetické zámky a jejich využití – Bandhy
Energetické dráhy v našem těle (jejich propojení a harmonizace) – Čakry
Relaxační a meditační techniky

Praktický kurz 5 lekcí pro správné provádění jednotlivých cviků. Vhodné jako příprava pro domácí cvičení.

Je určen pro všechny, koho bolí stále záda, páteř, klouby, i když vyzkoušel už všechno možné. Po půl roce denního 12 minutového cvičení se projeví výsledky. Bolest zmizí jako mávnutím kouzelného proutku. Cvičení je vhodné pro všechny začátečníky, každý věk i váhu. Je totiž jednoduché a fyzicky nenáročné. Velkou výhodou je, že je lze cvičit na služební cestě, v kempu, na dovolené, doma v kuchyni, na zahradě … zkrátka všude.
Program
V každé lekci se naučíme (nejen) důkladně jeden cvik a celou sestavu si vyzkoušíme, ale také se navíc naučíme různá cvičení z jógy klasické i z Tao (čínské) jógy. Na hodinách se budeme věnovat i naší psychice. Prakticky to bude vypadat tak, že se naučíme dýchat do čaker, používat energii, dýchat do mikrokosmického oběhu na svém těle, používat vizualizaci a provedeme třístupňový plán, jak se zbavit strachu apod.

… jako přirozená cesta k porodu …

Těhotenská jóga je zdravotně prospěšná nejen ženě, ale i dítěti, a přirozeně připravuje nastávající maminky na porod a mateřství. Vhodná jóga v těhotenství uvolňuje i posiluje celé tělo, prohlubuje vztah s dítětem a podporuje v ženě její přirozenou sílu.
Tento workshop je zaměřen na všechny praktické aspekty těhotenské jógy – představí základní techniky dechu a relaxace, jógové pozice vhodné pro všechny jednotlivé trimestry a také pozice, které pomohou zmírnit časté těhotenské obtíže.
Každá účastnice workshopu obdrží manuál těhotenské jógy, podle kterého může cvičit sama doma.
!!! Workshop je vhodný až od 13. týdne těhotenství!!!
Program
9:30 – 10:00 Seznámení s těhotenskou jógou – co cvičit a necvičit, její benefity
10:00 – 11:00 Základní techniky dechu, pawanmuktasana, těhotenský pozdrav slunci, základní pozice gravid jógy ve stoje a v sedě
11:00-11:20 Přestávka na svačinku
11:20-12:30 Pozice gravid jógy v sedě, v leže, cvičení pánevního dna

Víkendový seminář pro ženy, které pociťují účinky hormonální nerovnováhy. Příprava pro domácí cvičení.

Seminář je určen pro všechny ženy, které mají bolestivou, či příliš silnou nebo nepravidelnou menstruaci, nadměrné ochlupení, zvýšenou váhu, akné, neplodnost (např. po vysazení hormonální antikoncepce), atd. Po 35. roce života, kdy začíná klesat hladina hormonů a blížíme se menopauze, je to pocení, nervozita, podrážděnost … ty více závažné na fyzické úrovni: hypofunkce štítné žlázy, syndrom karpálního tunelu, osteoporóza, inkontinence, na psychické úrovni to je: nízké libido, nespavost, deprese a co se krásy týká: hormonální nerovnováha přímo ovlivňuje kvalitu vlasů, kůže a nehtů.

Kontraindikace:
1. Těhotenství
2. Rakovina prsu (po operaci a bez hormonální substituce je cvičení po svolení lékařem možné)
3. Rakovina dělohy
4. Endometrióza (pokud není pokročilá, je cvičení možné, nejlépe opět s vědomím lékaře)
5. Hysterektomie (po svolení lékařem)
6. Myomy (pokud jsou malé, je cvičení vhodné, myomy mohou vymizet)
7. Operace srdce (možné po svolení lékařem, cvičení je nutné přizpůsobit)

Program
Seznámení s HYT, autorkou sestavy, účinky, kontraindikace, vyplnění dotazníků
Výuka sestavy po částech (prohřívací část, denní sestava, protistresové cviky)
Během semináře podle potřeby pauza na jídlo
Opakování sestavy, možné varianty
Diskuze, otázky

Během víkendového semináře se naučíte celou sestavu, kterou si pak můžete cvičit doma. Cvičení sestavy není náročné, je i pro ty, které jógu nikdy necvičily a trvá zhruba 30 minut. Až se tuto sestavu naučíte, doporučujeme cvičit ji (ideálně) každý den (tady platí, čím víc tím lépe pro Vás), aby se Vaše hladina ženských hormonů dostala do rovnováhy, a taky se v ní udržela. Každodenním cvičením dosáhnete toho, že co Vás nyní trápí, se stane minulostí.
Účast na víkendovém semináři neopravňuje tuto metodu dále vyučovat!!!

Overview

Enchant yourself amidst sheer magnificence by commencing a voyage to a place that boasts of beauty, harmony and divinity. Travel to the paradisal land of Nepal in the spring season to experience the nature in its best form. With yoga teacher training certification in Nepal, witness the Himalayan beauty that scatters its devotional brilliance and is assorted with the mesmeric charm of scenic view all around. On this ancient land, amidst the meditative ambiance bless yourself with the yogic wisdom of the ancient art in its purest and intensified form with 200 Hour yoga teacher training in Nepal.

Mark the first step towards the epitome of the yogic study to experience complete transformation, inner bliss and unification with the divine.

Program Description

Nepal is a renowned yogic land that promises to bestow the profound and authentic learning of yoga and its various aspects. Take a step towards your passion and love for yoga, and become an evolved practitioner with 200 Hour yoga teacher training in Nepal.

Highlights:

• Understand the true meaning of yoga through theories and historical learning with Yoga Philosophy.

• Get acquired with the practical knowledge of ancient art and get introduced to traditional yoga forms – Hatha and Ashtanga.

• In the backdrop of the majestic Himalayas attain utmost peace and calmness with the practice of Meditation.

• Control the breath and sync it with your movement by practicing Pranayama.

• Explore the yogic science and have a profound knowledge of the human body with Yoga Anatomy session.

• Correct the yoga postures and practice them safely with Adjustment and Alignment training.

• Heal with Ayurveda and live a healthy lifestyle with the training of Ayurveda cooking and other therapies.

• Turn into a refined teacher and attain knowledge on the roles and responsibilities of a trainer with Teaching Methodology class.

• Enhance spiritual energy with Mantra Chanting, gaining knowledge of Aum and reading the ancient yogic text and spiritual scriptures.

• Learn the techniques of yogic purification with Shat Kriya. Also know about Chakras, Bandhas, Mudra and more.

• Relish the facilities of excursions and visits to multiple quintessential places of natural, historical, spiritual and adventure importance.

Accommodation and Food

Yoga Training Nepal believes in a successful training course which can only be complete with a pleasant yogic stay and soul-nourishing food. We are here to accommodate our students at comfortable rooms for a well-rested stay, where they can have a peaceful sleep and wake up to the first glimpse of the scintillating crescent of the sun coming behind the Himalayas. The rooms are clean and hygienic and are well-embodied with modern amenities and facilities. You will be provided highly nutritious delectable meal thrice daily with herbal drinks, freshly prepared by our trained Ayurveda chefs. The food is completely vegetarian and follows Ayurveda cooking pattern for good health.

Fee Details

• Shared Room $1700 USD for 200 Hour
• Single Room $1900 USD for 200 Hour

About Yoga Training Nepal

Yoga Training Nepal is an international platform for yogic nomads who desire to have a rejuvenating experience amidst the serenity of Nepal. Have a fascinating yogic experience at yoga teacher training certification in Nepal, and we as a team take an immense pride of bestowing the best to you. For the yoga enthusiasts across the world, we organize Yoga teacher training programs, yoga retreats, tours and more to make the experience an everlasting one.

Aktuálně přijímáme přihlášky!! 5. Běh ŠKOLY KARMA YOGY- duben 2019.

KURZ JE AKREDITOVÁN MINISTERSTVEM ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY POD Č.J. 047/2016-50

Přihlásit se do školy může každý a to po završení 18. roku života a s úspěšně dokončeným středoškolským vzděláním. Podmínkou pro absolvování je vaše osobní zkušenost s jógou – min. 2 roky.

Vyplněnou přihlášku naskenujte a pošlete na adresu skola@karmayoga.cz

 

Předvánoční čas a období zimního slunovratu se nabízí k zastavení a rozjímání. Najděte si chvilku na cestu k sobě a udělejte radost těm, co k ní tolik důvodů nemají – obyvatelům domova pro seniory.

Přijďte,prosím!:-) Zklidníme naši mysl, vyladíme se do adventní pohody a načerpáme energii pro nadcházející svátky.

Příspěvek za lekci je dobrovolný a jde v plné výši pro domov Sue Ryder.

Sue Ryder je nezisková organizace, která pomáhá seniorům a jejich blízkým při životních změnách, které přináší stáří. Sue Ryder sídlí v Praze a poskytuje pomoc již od roku 1998.

Správné pozice pro naše (věčné) jógové začátky.

Začátek roku je ideálním časem na to nastavit věcím řád. Chcete začít chodit na jógu nebo už nějakou dobu chodíte a ten Pes pořád nedrží a nedrží. Myslíme samozřejmě ásanu Psa hlavou dolů, pozice uvolnění páteře a nabrání sil. Ta se ale těžko dělá, když to klouže a ruce nedrží. Co s tím?

Na tomto workshopu vás Pavla naučí jak správně do pozic, které umí potrápit. Správným a přesným nastavením se dostanete do stavu klidu a vaše lekce budou plynout v úplně jiném duchu

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu