Přihlášení

Přihlášení

Zapomněl/a jste heslo? Registrace nového uživatele
YogaPoint.cz

Pojeďte s námi na podzimní víkend plný rodinných konstelací. Celý víkend budeme konstelovat, ráno protáhneme svá těla při józe. Večery budou patřit meditaci.

Během víkendu najdeme své vnitřní zdroje a objevíme cestu, jak lépe porozumět sobě a okolí.

Kde: www.tunechodskymlyn.cz 

Těšíme se na všechny 🙂

za všechny lektory Lucie Ladmanová

Prodloužený víkend ashtanga jógy

Jógový retreat je příležitostí jak proniknout hlouběji do své praxe. Je to čas, který věnujeme sobě, svému růstu, kde můžeme vypnout, zanechat za sebou všechny povinnosti, ponořit se do sebe a tak si umožnit lépe se poznat.

Formát výuky bude vhodný pro všechny úrovně studentů, převážně však pro ty, kteří chtějí hlouběji proniknout do tajů jógy skrze ashtangu a zapracovat na své vnitřní přeměně, bez ohledu zda se jedná o začátečníka nebo pokročilého studenta. Retreat je skvělou příležitostí pro začátečníky, jak se seznámit s jógou, pro pokročilé jak praxi prohloubit a zároveň je toto výborná příležitost pro studenty, kteří nemají učitele v místě svého bydliště zlepšit svojí domácí praxi. 

Zaměříme se na ásanovou praxi formou mysore a vedených lekcí a na některé další části osmivětvé jógy (pranayama, meditace, filosofie, teorie, chanting, yama & niyama). Den začneme pranayamou a mysore praxí (pro úplné začátečníky bude následovat lekce s výkladem), odpoledne pak budou workshopy teoretické a praktické (záklony, vinyasy, inverze a další..), které zakončíme meditací.

Usedlost Lozice tvoří prostorný statek ze 17. století, který byl přebudován k jógovým účelům. Prostory v sobě spojují kouzlo dávných časů s dnešním komfortem. Krásný, velký sál s dřevěnou podlahou pouze pro praxi jógy. Venkovní prostory mají zahrady, čajovnu, dvůr a různá zákoutí s lavičkami a výhledy do krajiny. Spí se v několika společných prostorách.

Domácí vegetariánská/veganská kuchyně připravená z místních bio surovin. Majitelé usedlosti pečou vlastní chléb a vyrábějí svůj kozí sýr. Provádějí také workshopy na výrobu chleba a sýra, které je možné domluvit v době našeho pobytu.

22. – 26. srpna 2018  (středa – neděle)

Cena: 5.600 Kč

Usedlost Lozice, Chrudimsko

Cena zahrnuje čtyři noci ubytování, vegetariánskou/veganskou plnou penzi a přibližně 20 hodin jógy. Doprava není v ceně. Každý si s sebou musí vzít vlastní ručník a kdo chce spacák (při dobrém počasí je možné spát také venku).

Pokud nejste studentem Shaly, můžete před začátkem akce kontaktovat Denisu ohledně vaší praxe, aby na vás měla o víkendu více času a prostoru.

Max. počet 20 studentů

​Lektorka: Denisa Sengerová

Přihlášky zasílejte přes Rezervace. Místo budete mít rezervované po uhrazení 50% částky (2.800 Kč) převodem na účet číslo 499953002/5500. Zbytek se doplácí na místě v hotovosti. NEPOSÍLEJTE prosím celou částku převodem.

Storno podmínky: Storno pobytu 30 a více dní před začátkem akce je ve výši 50% zálohy. Storno pobytu 29-0 dní před začátkem akce je ve výši 100% zálohy. Výměna osob je možná kdykoliv.

Přijďte si zacvičit na poslední předprázdnninovou jógu, v pondělí 18.6. v 15h tenktokrát v Parku kousek od tram.zastávky Lotyšská (https://www.google.com/maps/place/Park+L%C3%A1zaro+C%C3%A1rdenase/@50.1054829,14.3951245,17z/data=!4m5!3m4!1s0x470b952fc1214fcb:0x7b3c1a33cc2994de!8m2!3d50.1064929!4d14.3982562)
Hlaste se na můj telefon 606783365!
Podložku na cvičení potřebujete vlastní.
VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

 

Pojeďte s námi na víkend, kde se budeme věnovat především našemu tělu. Během víkendu budeme cvičit jogu, budeme meditovat a konstelovat. Dozvíte se jaké orgány přísluší k jednotlivým měsícům a jak dané orgány posílit a harmonizovat. Odbržíte tištěný materiál s podrobným postupem provedení a popisem pozic pro posílení jednotlivých orgánů. Dále budou na programu konstelační náhledy a orgánové konstelace, kde se podíváme na to, jak se naše orgány cítí a jakou pro nás mají zprávu. 

Místo konání: www.tunechodskymlyn.cz

Těšíme se na všechny

lektorky akce Lucie Ladmanová a Míša Patrovská

Akreditovaný intenzivní kurz Instruktor jógy (Vzdělávací program Instruktor jógy) zahrnuje 200 hodin a trvá 4 měsíců.

Vzdělávací program Instruktor jógy je rekvalifikační.

Termín nejbližšího kurzu: Říjen 2018

Info: yoga.yfe@gmail.com

Obsah kurzu Instruktor jógy

Kurz Instruktor jógy zahrnuje všeobecné předměty (obecná část) a úzce specializované předměty a přednášky o filozofii jógy, psychologii jógy, metodice výuky jógy, teorii jógy a praxi jógy. Program výuky pro instruktory jógy (Vzdělávací program Instruktor jógy) probíhá v souladu s mezinárodními standardy a pod profesionálním vedením prof. dr. Predraga Nikiće – mezinárodního mistra jógy a univerzitního profesora. Kurz Instruktor jógy je akreditován příslušným ministerstvem (rozhodnutí č. 125/2017-50).

Cena zahrnuje: školné (teoretická a praktická výuka), studijní materiály (video- a textové materiály, literatura) a Osvědčení (certifikát).

Pro další informace nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím e-mailu yoga.yfe@gmail.com nebo na telefonní číslo  773 691 858

https://yoga-federation.eu/cz/intenzivni-kurz-instruktor-jogy/

Chtěli byste začít s meditací, která přináší tolik potřebné uvolnění, příjemnou koncentraci a úžasné hluboké poznání? Není to nic těžkého, ale taky to nejde samo: je třeba se to postupně naučit. Odměnou vám bude znovuobjevená radost a neobyčejné zážitky.

KDY: neděle 2.9. – 21.10  2018, 19:00 – 20:55 hod. (8 lekcí)
Lekce končí mezi 20:45 a 21:00, podle aktuální situace, množství dotazů a živosti diskuze.
KDE: Lotus – pražské buddhistické centrum, Dlouhá 2, Praha 1.
CENA: Doporučená 300 Kč – viz níže.
DOTAZY: richard@email.cz; +420 777 343 443

Již více než 15 let praktikuji jógu, začal jsem fyzickým cvičením a postupně přidával další vrstvy které patří pod širší pojem jógy (rádža jógu). Po zkušenostech s různými technikami meditace (v hinduistických stylech) jsem před mnoha lety začal s meditacemi na dech (buddhistickou jógou). Učím je od poloviny roku 2014, poté, co jsem se dostal do stavů pohroužení v tradiční buddhistické meditaci samatha a vipassana a přesvědčil se tak, že technika, kterou používám je správná.

Účastnil jsem se desítek meditačních ústraní, učil se od světově proslulých učitelů různých významných škol a z mnoha knih. Především časově rozsáhlou každodenní praxí jsem získal nezbytné znalosti a zkušenosti, které dokážu napojit na novověkou psychologií a filosofii, kterou jsem vystudoval. Protože jsem však člověk praktický, byl jsem mnoho let zaměstnancem, nyní podnikám, snažím se tuto nejstarší (Buddhovu) meditaci učit co nejjednodušším způsobem, bez náboženského obsahu. Sám jsem musel nejprve projít klikatou cestou poznání (kterou bych vám chtěl ušetřit) a setkávat se s nepřehlednou buddhistickou naukou na náboženském základě, abych postupně pronikal do praktických technik meditace. S těmito technikami je ale možné začít rovnou a není třeba být buddhistou či k tomu směřovat. Snažím se vysvětlovat teorii uchopitelnou zdravým rozumem a dávat praktické pokyny k meditaci, podle kterých může každý začít meditovat a tím měnit svůj život k lepšímu.

Učil jsem již pár desítek kurzů a několik ústraní a setkal jsem se s velmi pozitivními reakcemi, jako např. od Michala M.: „Takhle dobře mi to ještě nikdo nevysvětlil.“ Průměrná známka všech hodnocení od účastníků kurzu je 1,5. Mám z toho samozřejmě ohromnou radost a dál chci lekce zlepšovat.

Technicky vzato učím v theravádové tradici meditace samatha a satipathana-vipassana, neboli meditace klidu a všímavosti-vhledu, což jsou nejrozšířenější a dle mých zkušeností také nejúčinnější meditace. Lekce bývá rozdělena na čtyři části, informace střídá praxe a diskuze, abyste se nenudili:
° Úvodní instrukce a vedená meditace
° Teorie a praktické tipy pro překonání překážek
° Samostatná meditace
° Otázky a odpovědi, zopakování hlavních poznatků
Každý týden se posuneme o krůček dál ve schopnosti meditovat.

Slovní hodnocení minulých účastníků kurzu:
„Libilo se me seznameni s meditaci, jako takovou, zajimavy a poutavy vyklad.“
„Vyhovoval mi lidský přístup lektora, přirozený, spontánní, příjemný průběh setkávání, jednoduchost a sroumitelnost.“
“Richard je otevřený, bezprostřední. V jeho blízkosti se cítí člověk uvolněný. Snaží se odpovědět na všechny dotazy a předat maximum zkušeností.”

Je důležité přijít na první hodinu, kde bude vysvětlena základní technika. Na druhé ji ještě zopakujeme a pak lekce navazují volněji, takže je možné v případě potřeby i vynechat. Počítejte také s domácím cvičením, cca 15 minutami pro meditaci každý den. K meditaci nic nepotřebujete. K dispozici jsou podložky, polštáře k sezení či židle (opravdu není třeba sedět na zemi). Můžete si ráno obléknout takové oblečení, aby vás při sezení na zemi neškrtilo, nebo se na místě převléknout; já osobně to neřeším.

Váš Richard Vrdlovec

Kurz se koná v buddhistickém centru Lotos, Dlouhá 2, Praha 1.

SPA hotel Zámek Lužec ****, Karlovy Vary.

Ubytování: hotel stylizovaný jako lovecký zámeček českého krále Karla IV. nás svým vzhledem a zařízením interiérů přenáší do slavných dob minulosti.
Jediné, co působí současně, je vynikající úroveň péče a maximální komfort, počínaje krásně zařízenými pokoji a konče širokým sortimentem léčebných a relaxačních
programů.

Můžete se těšit na 4 lekce jógy: Hathajóga, 2x Flow jóga, Hathajóga s meditací.

V hotelu je možné absolvovat různé wellness procedury (masáže, koupele, zábaly, kosmetické ošetření pleti i těla, aj.).
V případě zájmu objednávejte na tel. čísle: 353 103 500 nebo na emailu: balneo@zamek-luzec.cz.

Jak se na místo dostanete – GPS: 50o19´03,5“ N, 12o47´54,8“ E

Marseille – pevnost If – Frioulské ostrovy – rezervace Camarque – Saintes-Maries-de-la-Mer –  Aigues-Mortes –  Arles – Aix-en-Provence – Cannes – Saint-Paul-de-Vence – Nice – Éze

* 2 x ubytování v hotelu přímo uprostřed rezervace Camarque, v romantickém bývalé cisterciáckém opatství a 1 x v Nice

* Možnost cvičení jógy 2 x denně

Program:

1. den: Odjezd v dopoledních až poledních hodinách (Praha okolo 13. hodiny)   

2. den: Ráno příjezd do Marseille, nejvýznamnějšího přístavu Francie, procházka rušným starým přístavem, každodenní rybí trh, možnost ochutnat místní polévku bujabézu, kostely St. Victor a Notre-Dame de la Garde.

Fakultativně výlet lodí na Frioulské ostrovy s pevností If, procházka po pevnosti s celou hraběte Monte Christa. K večeru odjezd do srdce rezervace Camarque, kde máme ubytování v romantickém hotelu uprostřed mokřadů a salin. Hotel býval od 12. století cisterciáckým opatstvím, ubytování. Pro zájemce večerní jóga v parku.

3. den: Možnost jógy a snídaně, odjezd do opevněného města Aigues-Mortes, procházka po středověkých hradbách.

Krátký přesun přes rezervaci Camarque, kde je možné vidět bílé koně, černé býky a plameňáky, k moři do městečka Saintes-Maries-de-la-Mer s krásným dvoupatrovým kostelem, svatou “černou“ Sárou, velkolepou vyhlídkou ze střechy kostela a krásnou písčitou pláží. To vše ve velikonoční výzdobě z četných jarních květů.

Navečer návštěva Arles (UNESCO), původně řecko-římského města (snad prý většího jak samotný Řím) se zachovalým římským amfiteátrem a četnými římskými i románskými památkami. Uvidíme i místa známá z obrazů Vincenta van Gogha (žlutou kavárnu atd.). Čas na večeři, návrat do hotelu (ev. jóga).

4. den: Jóga, ev. snídaně. Poté vyjedeme do Nice. Cestou bude zastávka v bývalém hlavním městě Provence Aix-en-Provence, města Paula Cézanna, s proslulými kašnami, rušnými uličkami, krásným kostelem Saint-Sauveur.

Přejezd na pobřezí do Cannes, podíváme se na Festivalový palác, procházka malebným historickým centrem či po písčité pláži.

Navečer vyjedeme (částečně i vyjdeme) vysoko do orlího hnízda kamenné umělecké vesnice Saint-Paul-de-Vence, plné ateliérů, hospůdek a malebných uliček, zaplavených květinami a obehnaných hradbami ze 16. století (pobýval zde Modigliani, Sartre, Delon či Chagall, který je zde i pohřben). Příjezd do Nice, královny riviéry. Večerní jóga pro zájemce na pláži.

5. den: Ráno jóga na pláži v Nice, ev. snídaně. Procházka po Anglické promenádě podél moře až k hradnímu vrchu a starému městu, možnost návštěvy věhlasných muzeí či oběda v místních hospůdkách.

Odpoledne nás vyzvedne autobus v centru a vyveze nás do tzv. Přímořských Alp do  parfumerie Fragonard v malebném městečku Éze. Možnost návštěvy parfumérie a výhodného nákupu pravých parfémů, procházka malebným městečkem s výhledy na moře. Navečer odjezd zpět do ČR.

6. den: Návrat do Prahy v dopoledních hodinách (cca v 11 hodin), dále dle trasy.

Termín: středa 17. až pondělí 22. 4. 2019     

Cena: 7.390,- Kč

Cena: First moment při úhradě zálohy 30 % do 15. 10. 2018: 6.990,-  Kč

Cena zahrnuje:

  • dopravu autobusem vč. vjezdů a parkovného,
  • 2 x ubytování ve 2–4lůžkovém pokoji s vl. příslušenstvím (2 x Camargue, a 1 x Nice nedaleko letiště a moře),
  • služby průvodce,
  • pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje:

  • pojištění léčebných výloh a storna Allianz (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let a 580 Kč senior nad 70 let),
  • 800 Kč / 3 x snídaně (2 x buffetová, 1 x v Nice francouzská kontinentální), 
  • 1200 Kč / 2 x denně cca hodinu jógy (6 lekcí), 
  • pobytové taxy, cca 2 €/os./noc (nutno platit na místě). 
  • příplatek za jednolůžkový pokoj 3.300 Kč,  (při včasném přihlášení lze doobsadit).

 

Během této lekce si zacvičíme, zahrajeme na hudební nástroje, možná budeme i něco vyrábět. To vše záleží na tom, co bude děti bavit a zajímat. Budeme se snažit také o to, aby si uměly říci, o co mají zájem a naučily se objevovat a projevovat své emoce. Relaxace a meditace jim zase pomůže zvládat obtížnější siituace, které jim život přichystá.

 

Děti jsou přehlcené příkazy a zákazy. Kolikrát pak ani neumějí vyplnit svůj volný čas a my rodiče jim pak za to nadáváme. Je to začarovaný kruh. Jóga přináší jakési zklidnění. K jógovému cvičení zapojuji nejrůznější emotivní hry a samozřejmě relaxaci. Určitě bych však děti nenutila:-).

 

Náctiletí si zaslouží naši pozornost. Jejich věk a vnímání světa jim přináší mnoho otazníků. Potřebují porozumění, toleranci a lásku, přestože si myslí, že jim nikdo nerozumí.Na všechny teenagery se moc těším.

Karolína

KDY:               –  út 28.8.2018 – čt 30.8.2018

                                  9:30-14:00

O CO JDE:      – setkání za účelem jógy,         

                           společného  tvoření a emočních  

                           her

PRO KOHO:    – teens 11-16 let

PRŮVODCE:   – Karolína Tou-Jou Chudobová

CENA:                 2 990 Kč

                          – storno popl. 10-6 dní před  50%

                                   6 a méně dnů před  80%

V CENĚ:           –  program, oběd, materiál na  

                             tvoření, přátelský přístup:-)

koná se pro min. 3 účastníky

PROGRAM

9:30-9::45   příchod

9:45-11:00   Jóga

11-12:30       Příprava obědu, oběd

12:30-14:00 Tvoření či emoční hry

Co budeme tvořit?

Na výběr budou: náramky, náhrdelníky, skleněné vázy- obmotávání provázkem, svícny…, záleží na zájmu a náladě

Co jsou to emoční hry?

Emoční hry rozvíjejí emoční inteligenci. Mohou pomoci zejména dětem uzavřeným a dětem, které se v kolektivu bojí projevit. Jsou však prospěšné úplně každému. Nenásilným způsobem otevírají smysly a srdce.

Tento seminář představí pránájámu, umění dechu. Pránájáma je esenciální jógová technika, která má nespočet zdravotních benefitů a učí nás, jak zvládat stres a emoce prostřednictvím kontroly našeho dechu. Pro skutečnou praxi jógy je nezbytné nejen cvičit asány (jógové pozice), ale také pránájámu. Pránájáma je nejen velmi užitečná pro naší asánovou praxi, ale především je to mocný nástroj, jenž můžeme využít pro náš osobní rozvoj a uvědomění si našeho pravého potenciálu. Také je to krásné umění koncentrace vedoucí ke stavu meditace.

V tomto semináři si vysvětlíme důležitost pránájámy, proč je to tak cenný nástroj nejen pro naší jógovou praxi, ale také pro náš život. Vyzkoušíme si několik pránájámových technik (např. plný jógový dech, nadi shodana, kapalabhati, bramari, shitali/shitakari) a naučíme se užitečné praktické tipy, jak ji samostatně praktikovat kdekoli se ocitneme. Pokud byste se rádi ponořili do praxe pránájámy hlouběji, můžete pak pokračovat a rozvíjet svoji osobní praxi v našich pravidelných lekcích pránájámy.

Abychom uzavřeli tento seminář v příjemném přátelském duchu, zveme Vás, abyste se si námi po semináři dali kávu/smoothie/veggie saláty v naší kavárně nahoře, kde budete mít příležitost se zeptat na jakoukoli otázku týkající se jógy, která Vás napadne, užít si společnou diskuzi a možná se také seznámit s novými lidmi 🙂

PROGRAM:

9.00 – 9:45/ 10.00 Úvod do pránájámy (teorie)
9:45/ 10.00 – 11.00 Prana vashya jóga (asánová praxe)
11.00 – 12.00 Praxe pránájámy
12.00+ Dobrovolná účast na vegetariánském obědě (nahoře) s jógovými otázkami & odpovědmi a diskuzí (přičemž se také můžete seznámit a popovídat si s dalšími účastníky workshopu, pokud budete mít zájem 😊)

Tento seminář je vhodný pro všechny úrovně praktikantů jógy, takže i úplní začátečníci jsou samozřejmě vřele vítáni 🙂 A pokročilí praktikanti zase mohou objevit něco nového a možná získat inspiraci pro jejich současnou praxi.

Cena: 500 Kč

Přihlašování: https://app.reservio.com/#/calendar/agendaWeek/1529791200000/0/0/854/0

(Případně na tel. 604645504 nebo 735084956, nebo email info@yogamandala.cz)

Místo: Spirit Space Yoga Studio – vchod přes kavárnu Juice Me Baby (Nám. Kinských 3, Praha 5)

Učitelka: Jana Mikšíčková, která u nás učí pravidelné lekce pránájámy stejnou metodou, jak ji učí její učitel Vinay Kumar z města Mysore v Indii. Pro více informací: http://yogamandala.cz/about/

Facebook akce: https://www.facebook.com/events/237543030338559/

Ztište svou mysl a Vaše duše promluví, bude téma našeho víkendu na horách. Vypravte se s námi do krásných českých hor! Dozrávající léto ještě zavoní, my se naplníme energií hor, jógy a meditace. Necháme se pohltit zelení, vyjdeme na procházku, budeme jógovat a meditovat, opečovávat se ve wellnessu.

Víkendový pobyt v horském hotelu ve Sv. Petru, který má krásnou tělocvičnu s výhledem do údolí. Ubytován v hotelu Adam s krásnou tělocvičnou a výhledem do údolí.

Cena obsahuje 2x ubytování se snídani na dvojlůžku (případně trojlůžku nebo čtyřlůžku) , 4x lekci jógy s Veronikou, vstup do bazénu, 1 h sauny, pojištění CK Karma Travel.

Partneři
Yogapoint

Chcete se stát partnerem?

Napište nám

To nejlepší ze světa jógy
1x měsíčně
do Vašeho emailu